داستان هایی در پس ایران - گیلدا گازر - تدکس تهران

۱۶۵ بازدید
منتشر شده در
"گیلدا گازر" در خانواده‌ای ایرانی، در "پیدمونت"، شهری کوچک در شمال "ایالت کالفیرنیا" به دنیا آمد؛ با وجود آن‌که گیلدا در ایالات متحده بزرگ شده، اما از سنین پایین به فرهنگ ایرانی علاقه‌مند بود؛ علاقه‌ای که منجر به نواختن قطعات کلاسیک ایرانی بر روی پیانو و سنتور شد؛ همان‌‌طور که از سن ده‌سالگی در سفرهای تابستانی به ایران بود، خواندن و نوشتن به زبان فارسی را یاد گرفت.
گازر پس از گذراندن دوره‌ی وکالت در کالیفرنیا، تحصیلاتش را در تهران ادامه داد؛ پس از اخذ مدرک دکترا در رشته حقوق عمومی، به ایالات متحده بازگشت تا حقوق تطبیقی با تمرکز بر موضوع ایران و قوانین اسلامی را تدریس کند. در دوران تدریس، گیلدا احساس کرد نیاز به درک بیشتر، از مطالبی دارد که تنها در کتاب‌ها خوانده و امروز در حال آموزش‌دادن آن‌ها به دیگران است؛ برای رفع این دغدغه، به ایران بازگشت.
این سفر، آغازی شد بر نشر داستان‌هایی از ایران در صفحه‌ی اینستاگرام‌اش. جایی‌برای عکس‌هایی از زندگی روزانه در ایران همراه با توضیحاتی با چاشنی دانش گیلدا گازر، که با قوانین و نوع زندگی در ایران همراه می‌باشد.Stories Behind Iran | Gilda Gazor | TEDxTehran

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.