پخش خودکار ویدیوی بعدی :

تیتر امشب - باید از رای جانبدارانه AFC تمکین کنیم

۷۱۰ بازدید
منتشر شده در

در شرایطی که همه منتظر اعلام رای معقول و قانون مدارانه کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد پرونده میزبانی نمایندگان ایران و عربستان در لیگ قهرمانان آسیا بودند، این نهاد سرانجام رای را به نفع سعودی ها صادر کرد تا مشخص شود تلاش های چند هفته گذشته باشگاه های این کشور برای اجاره ورزشگاه در امارات و قطر برای میزبانی از ایرانی ها با اطلاع کامل از این رای بوده است.اعلام این رای که در پی مناقشه سیاسی ایران و عربستان به فوتبال کشیده شد به روشنی ورود سیاست به فوتبال را تایید می‌کند، نکته‌ای که بسیاری از مسئولان فوتبال ایران هفته‌ها پس از جلسه کنفدراسیون در قطر به آن پی بردند و تاکید داشتند که اگر رای به نفع عربستان صادر شود موضوع را به فیفا خواهند کشاند. باشگاه‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا نیز اعلام کرده بودند در صورت صدور این رای به نفع عربستان از لیگ قهرمانان آسیا کناره‌گیری خواهند کرد. اکنون با این شرایط نه تنها بار هزینه های میزبانی در کشور بی طرف روی دوش باشگاه های بدهکار ایرانی قرار می گیرد بلکه از آن مهمتر ثابت می کند که فوتبال ایران در کنفدراسیون آسیا که تحت کنترل و نفوذ شدید کشورهای جنوب خلیج فارس سمبه پرزوری ندارد و همواره باید تحت تاثیر رای های غیر منطقی و ناجوانمردانه قرار بگیرد.

رئیس کمیته تدوین مقررات حقوقی فدراسیون فوتبال کشور با اشاره به تصمیم جانبدارانه کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره برگزاری مسابقات تیم های فوتبال باشگاهی ایران با عربستان در عمان گفت: باید به این تصمیم تمکین و بازی کنیم.

هوشنگ نصیرزاده در برنامه تیتر امشب افزود: فدراسیون فوتبال آسیا گاهی به وسیله گروه هندی تبار و گاهی به وسیله گروه مالزیایی تبار اداره می شود که مالزیایی تبارها به دلیل تمایل به اعراب هر زمان مسئول کنفدراسیون فوتبال آسیا شدند مشکلاتی را برای فوتبال ایران ایجاد کردند.

وی با بیان اینکه همه این رفتارهای فدراسیون فوتبال آسیا سیاسی است گفت: اکنون نفوذ کشورها بر فدراسیون فوتبال آسیا مادی است و حیات این فدراسیون به پول های کشورهای عربی بستگی دارد.

وی گفت: بر اساس ماده 64 فیفا می توانیم از تصمیم فدراسیون فوتبال آسیا برای برگزاری بازی های باشگاهی ایران و عربستان در عمان به دادگاه عالی ورزش شکایت کنیم.

نصیرزاده افزود: ممکن است فدراسیون فوتبال آسیا بر اساس ماده 84 آیین نامه برگزاری مسابقات تجدید نظرخواهی درباره این تصمیم را نپذیرد اما کمیته مسابقات برای برگزاری رقابت های باشگاهی ایران و عربستان در عمان تصمیم نگرفته است و فقط دبیرکل فدراسیون فوتبال آسیا نامه ای را برای فدراسیون فوتبال کشورمان ارسال کرده است.

کسرائی مسئول روابط بین الملل سازمان لیگ فدراسیون فوتبال نیز در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: به تصمیم دبیرکل فدراسیون فوتبال آسیا به این فدراسیون شکایت کرده ایم و در حال پیگیری مسئله در دادگاه عالی ورزش هستیم.

باقریان مدیرعامل سپاهان با بیان اینکه پس از طرح این بحث از سوی عربستان جلساتی برگزار کردیم و به این نتیجه رسیدیم که این بحث سیاسی میان دو کشور است و ربطی به بحث امنیتی ندارد، و باید دقیقا مواردی که مخل امنیت است مشخصا اعلام شدو و هیچ بحث امنیتی مطرح نیست. این در حالی است که کشور عربستان به اتباع خود اجازه سفر به ایران را نمی دهد.

آذری مدیرعامل ذوب آهن نیز با بیان اینکه ما در جلسات کمیته مسابقات afc ظرفیتی نداشتیم که بخواهیم از آن استفاده کنیم گفت: نه در قاره آسیا و نه در سطح جهان ما از مناسبات دیپلماتیک نمی توانیم بهره ببریم. اما من معتقدم که اختلافات داخلی در خصوص انتخاب رئیس فدراسیون سبب شد که عربستان بتواند از فرصت به خوبی استفاده کند. اعمال نفوذ 8 نماینده عربی در کنفدراسیون سبب شد که این تصمیم گرفته شود و این بحث فرافوتبالی است و باید سه این باشگاه توسط مسئولان حمایت شوند.

عباسی مدیرعامل تراکتورسازی هم با تاکید بر اینکه باید محکم مقابل ادعای عربستان می ایستادیم گفت: ما الان در شرایط خوبی قرار داریم، اما ضرورت دارد که به باشگاه ها کمک شود و بتوانیم بازی خود داشته باشیم.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.