تصاوير بازديد مشاور بين الملل مقام معظم رهبري از غوطه شرقي:

۱۶۰ بازدید
منتشر شده در

رئيس هيات موسس و هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي در حاشيه سفر به سوريه با وزير آموزش عالي اين کشور ديدار و گفتگو کرد.
دکتر علي اکبر ولايتي رييس هيات موسس و هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي روز گذشته با عاطف النداف وزير آموزش عالي سوريه در دمشق در خصوص تاسيس واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در شهرهاي دمشق، حلب و لاذقيه ديدار و گفتگو کرد.
دکتر ولايتي در اين ديدار با بيان اينکه دانشگاه آزاد اسلامي داراي يک ميليون و پانصد هزار دانشجو است گفت: دانشگاه آزاد اسلامي آمادگي آن را دارد تا مرکز فعاليت هاي منطقه اي خود را در کشور دوست و برادر سوريه قرار دهد.
رييس هيات موسس و هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به استقبال رئيس جمهور سوريه از تاسيس واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در اين کشور و توسعه همکاري هاي علمي افزود: سوريه پس از سپري کردن دوران سخت جنگ امروز وارد مرحله سازندگي شده است و با توجه به گستردگي و توان علمي دانشگاه آزاد اسلامي تاسيس واحدهاي اين دانشگاه در اين کشور با توجه به نيازمندي هاي علمي سوريه مي تواند روند سازندگي را تسريع نمايد.
در اين ديدار؛ دکتر عليرضا شيخ عطار مديرکل بين الملل دانشگاه آزاد اسلامي نيز با بيان اينکه دانشگاه آزاد اسلامي به لحاظ تعداد دانشجويان خارجي در کشور پيشتاز است؛ گفت: بيش از 10 هزار دانشجوي خارجي در مقاطع مختلف در دانشگاه آزاد اسلامي تحصيل مي کنند که اکثر آنها در مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري هستند. وي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي در 4 کشور لبنان، افغانستان، انگلستان و امارات شعبه دارد و هم اکنون همکاري هاي علمي با کشورهاي آلمان، روسيه و آذربايجان به خصوص در حوزه هاي پزشکي آغاز شده است.
دکتر عاطف النداف وزير آموزش عالي سوريه نيز در اين ديدار ضمن استقبال از همکاري هاي گسترده علمي بين دو کشور و تبادل استاد و دانشجو گفت: امروز سوريه در رشته هاي هاي تک، آي تي، ام بي اي و ... بيش از هر زمان ديگري نيازمند همکاري هاي علمي با ايران است.
در ادامه اين ديدار؛ طرفين درباره مقدمات اجرايي و قانوني تاسيس واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در سه شهر اصلي دمشق، حلب و لاذقيه بحث و تبادل نظر کردند.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.