پخش خودکار ویدیوی بعدی :

موزیک ویدیو جدید کره ای از گروه اکسو با زیرنویس فارسی

۱۳۲۲ بازدید
منتشر شده در

EXO - Obsession [Persian Sub] زیرنویس فارسی موزیک ویدیوی جدید و فوق خفنِ پسرای اکسو

اکسو(به کره‌ای: 엑소؛ به انگلیسی: Exo) بزرگ ترین و بهترین گروه پسرانهٔ کره‌ای–چینی کی-پاپ است که زیرنظر اس. ام. اینترتینمنت به فعالیت می‌پردازد.
این گروه در سال۲۰۱۲به‌همراه ۱۲ عضو خود در کرهٔ جنوبی، متشکل از دو زیرمجموعهٔ اکسو-کِی و اکسو-اِم شروع به‌کار کرد. زیرمجموعهٔ اول به زبان کره‌ای و زیرمجموعهٔ دوم به زبان چینی به فعالیت می‌پرداخت. پس از ترک دو عضو در سال ۲۰۱۴ و یک عضو در سال ۲۰۱۵، اعضای دیگر تحت عنوان اکسو تاکنون به فعالیت خود ادامه داده اند.

فعالیت اکسو تحت نظر کمپانی اس ام اینترتینمنت شروع شد. گفته میشه که رئیس این شرکت آقای لی سو مان، طرح تشکیل اکسو رو از سال 1976 در سر داشته و حتی برنامه کاری چندین ساله ی اکسو رو از قبل تنظیم کرده بوده. با اینکه کمپانی اس ام بزرگترین و معروفترین کمپانی سرگرمی در کره جنوبی هست، اکسو از اول به عنوان بزرگ ترین اشتباه اس ام نام گرفت و همه انتظار شکست این گروه رو داشتن. اما همه ی این لقب ها بعد از انتشار اولین تک آهنگ اکسو با نام ‘ماما’ از یاد رفتن. اولین مینی آلبوم اکسو با همین نام رتبه های 8 و 12 رو در چارت آلبوم های جهانی بیلبورد آمریکا به دست آورد. جایگاه 8ام متعلق به اکسو کی و جایگاه 12ام متعلق به اکسو ام بود. آلبوم ماما باعث شد اکسو رکورد دار سریع ترین فروش در 12 سال گذشته در صنعت کی پاپ باشن. فعالیت اکسو از آغاز با مفهوم فضایی و نجات انسان‌ها از وضعیت اسف‌بار کنونی و داشتن دنیایی بهتر، توسط دوازده قدرت برتر ماورایی، عجین بوده‌است و تمامی موزیک‌ویدیوها داستانی مرتبط به هم و مفهوم گروه دارند. هرچند، موزیک‌ویدیوهای زمستانی اکسو داستانی کاملاً متفاوت با مفهوم مدنظر داشته‌اند و همچین به یکدیگر مرتبط‌اند .

اسم رسمی طرفداران این گروه اکسوال (EXO-L) به معنای اکسو لاور (EXO Lover) می باشد(دلیل دیگر این است که حرف L بین دو حرف Kو M است یعنی اکسوال رابطی بین اکسوکی و اکسوام است) اما خود اعضا اسمی به خصوص انتخاب کرده اند که اری میباشد (باشد اری (eri) : لقبی که بکهیون به اکسوال ها داده است و به نحوی اسم دوم و خودمانی فندوم. بکهیون حس کرد اسم اکسوال خیلی رسمی است و دنبال خودمانی تر شدن بود. برای همین همانطور که کره ای ها به اخر اسم ها “ی” اضافه میکنند تا صمیمی تر بشوند به اکسوال این پسوند را اضافه کرده و شد اکسوالی. بعد اکسو را حذف کرده و شد الی. و ازآنجایی که ر و ل در زبان کره ای یکی هستند شد اری!

سبک اصلی همه آهنگ های اکسو بر پایه کی پاپ است ولی چون بیشتر آهنگ های اکسو ترکیبی از سبک خاص کی پاپ و انواع سبک های دیگر موسیقی هست، تنوع زیادی بین آنها دیده میشود. بیشتر سعی میکنند در هر آلبوم در کنار کی پاپ،از سبک های دیگر هم استفاده کنند و خودشان را محدود نمیکنند.

اوّلین تک‌آهنگ اکسو، «MAMA»، در آوریل ۲۰۱۲ منتشر و با موفقیت قابل‌توجهی مواجه شد. نسخهٔاکسو-ام تنها یک روز پس از انتشار، در جداول چینی صدرنشین شد و موزیک ویدئوی «MAMA» از اکسو-کیدر جدول جهانی یوتیوب به مقام هفتم دست یافت.
آلبوم چندآهنگهٔ «MAMA» در سال ۲۰۱۲ و آلبوم استودیویی «XOXO» در سال ۲۰۱۳، درسطح جهانی بیش از ۱٫۵ میلیون نسخه فروخت. اکسو جوان‌ترین گروهی بود که در جشنوارهٔ موسیقی ام‌نت آسیا، عنوانبهترین آلبوم سال را از آن خود کرد، همچنین سریع‌ترین رکورد فروش را در طی ۱۲ سال گذشته داشت. دو تک‌آهنگ اصلی آلبوم «XOXO”, “گرگ» و «غرش»، در برنامه‌های موسیقی هر سه شبکهٔ اصلی کرهٔ جنوبی در ردهٔ اول جای گرفت، همچنین تک‌آهنگ دوم در جدول۱۰۰ آهنگ داغ کی-پاپ بیلبورد در جایگاه سوم قرار گرفت. سومین آلبوم چندآهنگهٔ گروه با عنوان «Overdose»، در سال ۲۰۱۴ منتشر شد و در جدول بیلبورد ۲۰۰، به بالاترین رتبهٔ یک آلبوم کی-پاپ تا به آن روز، دست یافت.

اولین زیر گروه رسمی اکسو ۵ اکتبر سال ۲۰۱۶ که اعضاش شامل شیومین,بکهیون و چن میشد،تشکیل شد و ۲۴ اکتبر همین سال نام زیر گروه به عنوان “چنبکشی” تعیین شد. این نام ادغامی از اسم های سه عضو این زیر گروه هست. قبل از تشکیل چنبکشی,این سه عضو آهنگی برای سریال “Moon Lovers” به نام “For You” منتشر کرده بودند که بازخورد مثبتی داشت و بهانه ای برای تشکیل این زیر گروه شد. تشکیل چنبکشی موفقیت های زیادی به دنبال داشت به طوری که جایگاه “پروفروش ترین آلبوم” رو در بین زیرگروه های کی پاپ با اولین آلبومشون به دست آوردن.

در مه ۲۰۱۴ کریس، جهت لغو قرارداد خود، علیه اس‌ام اینترتینمنت دادخواستی ارائه کرد و به‌طور رسمی از گروه جدا شد. در اکتبر ۲۰۱۴، لوهان نیز جهت لغو قرارداد خود اقدام نمود. در آوریل ۲۰۱۵، تائو نیز کناره‌گیری خود را اعلام کرد و در اوت ۲۰۱۵، اقدام قضایی خود را آغاز کرد. پس از آن اکسو با ۹ عضو، به فعالیت خود ادامه داد. در ژوئیهٔ ۲۰۱۶، دادخواست کریس و لوهان به نتیجهٔ نهایی رسید؛ به این ترتیب که قرارداد این سه عضو با ناشر مربوطه، تا سال ۲۰۲۰ برقرار خواهد ماند و بخشی از سود حاصل از فعالیت‌های خارج از کره و ژاپن -فعالیت‌های انجام گرفته در چین- به اس.ام. اینترتیمنت تعلق خواهد گرفت. آلبوم ۲۰۱۸ اکسو (Don’t mess Up My Tempo) همراه با ریپکیج این آلبوم (Love Shot) تا به حال به فروش 3,293,435 رسیده‌است و اکسو را به تنها آرتیست در آسیا در قرن ۲۱ تبدیل می‌کند که به فروش ۳ میلیونی برای یک آلبوم میرسد .

در کره جنوبی خواننده ها برای معرفی جدیدترین کار های خود در برنامه های موزیک شو اجرا میکنند و حدود ۶ موزیک در شبکه های مختلف وجود دارد . اکسو دارای بیشترین برد در موزیک شو ها با تعداد 120 برد در تنها ۶ سال میباشد که اکسو را تبدیل به پرجایزه ترین گروه کل تاریخ کره کرده است !

یکی از القاب اکسو کوینتوپل (Quintuple) میباشد به معنای هنرمندی که ۵ آلبوم با فروش بیش از یک میلیون کپی دارد و تنها آرتیست آسیایی که این عنوان را دارد . تمام آلبوم های اکسو فروش بیش از یک میلیون دارند و تاکنون ۱۲ میلیون مجموع فروش آلبوم های اکسو است که بیشترین در آسیا است . تمام اینها گواهی بر افسانه ای بودن اکسو در فروش فیزیکال است .

از دیگر افتخارات اکسو کمترین زمان برای فروش تمام بلیت های کنسرتش است . اکسو در آخرین تور خود حدود ۶۶ هزار بلیت را در 0.2 ثانیه به فروش رساند رکورد دوم و سوم نیز متعلق به همین گروه است که مربوط به تور های قبلی خود است . این یعنی اکسو تنها آرتسیت در جهان هست که بلیط کنسرتش در 0.2 ثانیه فروش رفته است !

اکسو به عنوان تاثیرگذارترین آرتیست کیپاپ چینی انتخاب شده است و طرفداران بسیار زیادی در این کشور دارد به همین منظور در کشمکش های اخیر کره جنوبی و چین بر سر [ تاد ] رییس جمهور کره جنوبی زیر گروه اکسو یعنی CBX را به عنوان نماینده فرهنگی کره جنوبی همراه خود به مذاکرات برد . همچنین اکسو تنها هنرمندی است که برای او مدال های افتخاری ضرب شده است و در حالی که این تعداد بسیار زیاد مدال و با قیمت بالای آن تنها در 12 ساعت فروش رفت و باز هم رکوردی دیگر را برای اکسو گذاشت ! اکسو تنها گروهی است که در مراسم اختتامیه المپیک زمستانی 2018 کره جنوبی اجرا داشت و با ملانیا ترامپ و خواهر رهبر کره شمالی دیدار داشت و ملانیا اعلام کرد که فرزندانش از طرفداران این گروه هستند همچنین بکهیون یکی از اعضا در مراسم افتتاحیه سرود ملی این کشور را خواند . اینها مدارکی از اعتبار اکسو در دولت کره جنوبی است.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.