دیلیت اکانت تلگرام چگونه است

۴۰۲ بازدید
منتشر شده در
آموزش تصویری پاک کردن اکانت تلگرام
نمایشگر ویدیو

00:00
01:55
حذف اکانت تلگرام چگونه انجام می شود؟
قبل از هرچیز این را بدانید که دیلیت اکانت تلگرام در اندروید و کامپیوتر یکی می باشد و هیچ فرقی نمی کند. در هر روش حذف اکانت تلگرام باید از طریق سایت رسمی تلگرام اقدام کنید.قدم اول : برای حذف اکانت تلگرام، ابتدا وارد سایت اصلی تلگرام می شوید
اولین قدم برای پاک کردن اکانت تلگرام خود این است که به آدرس زیر در سایت رسمی تلگرام مراجعه کنید:

https://my.telegram.org/auth?to=deactivate

توجه کنید برای دیلیت اکانت تلگرام در IOS و اندروید هم باید دقیقا روی لینک بالا کلیک کنید.

بعد از کلیک روی لینک بالا وارد صفحه زیر می شوید. که در این صفحه باید شماره تلگرام خود را وارد کنید. دقت کنید که شماره خود را باید به همراه کد کشور وارد کنید.

حذف اکانت تلگرام 1

اگر از شماره همراه اول یا ایرانسل استفاده می کنید باید شماره خود را به همراه +98 در ابتدا وارد کنید. درست مثل تصویر زیر و سپس روی دکمه آبی رنگ Next کلیک می کنید.قدم دوم : دریافت رمز حذف اکانت تلگرام
بعد از انجام دادن مرحله قبل باید به تلگرام خود مراجعه کنید. به محض اینکه روی دکمه Next که کلیک کردید تلگرام برای شما پیامی حاوی رمزی را ارسال می کند که مستقیما آن را در تلگرام خود می توانید ببینید.

حذف اکانت تلگرام 4

رمز را عیننا کپی می کنید و در مرحله بعد در کادر مشخص شده در عکس زیر قرار می دهید. و سپس روی دکمه Sign in کلیک می کنید.

حذف اکانت تلگرام 3

در مرحله بعد وارد مرحله ای می شوید که سه گزینه دارد. روی گزینه مشخص شده در عکس زیر یعنی Delete Account کلیک کنید.

حذف اکانت تلگرام 5

قدم سوم : چرا می خواهید اکانت تلگرام خود را پاک کنید؟
در این مرحله تلگرام از شما می پرسد آیا با پاک کردن اکانت تلگرام خود موافق هستید؟ تلگرام در این قسمت به شما یادآوری می کند که با حذف اکانت خود در تلگرام دیگر به پیام ها و مخاطبین خود دسترسی نخواهید داشت و همه چیز پاک خواهد شد.

دلیل حذف حساب کاربری تلگرام شما را می خواهد بداند که شما هم نیازی نیست به این سوال پاسخ دهید.

در این قسمت تلگرام یک هشدار جدی هم به شما می دهد آن هم این است که با حذف اکانت تلگرام خود به زودی نمی توانید برای عضویت مجدد اقدام کنید.

به هر حال در آخرین مرحله روی دکمه Done کلیک می کنید تا همه چیز تمام شود.

حذف اکانت تلگرام 6قدم آخر : آیا از حذف اکانت تلگرام خود مطمئن هستید؟
بعد از کلیک روی دکمه Done با پیام زیر روبه رو می شوید. تلگرام باز هم از شما این سوال را می پرسد که آیا واقعا می خواهید حساب کاربری تلگرام خود را پاک کنید؟ قصد دارد مطمئن شود که شما به میل خود قصد دارید اکانت تلگرام خود را دیلیت کنید.

در نهایت روی دکمه قرمز رنگ مشخص شده در تصویر یعنی Yes, delete my account کلیک می کنید.

حذف اکانت تلگرام 7تمام شد حالا اکانت شما دیگر در تلگرام وجود ندارد و از این به بعد دوستان تان شما را با نام deleted account در تلگرام می بینند.

در آخرین مرحله شما با تصویر زیر مواجه می شوید و پیام سبز رنگ در صفحه نشان دهنده این است که اکانت شما در تلگرام پاک شده است.

حذف اکانت تلگرام 8

این ساده ترین روش دیلیت اکانت تلگرام است. روش های دیگر را فراموش کنید و برای حذف اکانت تلگرام خود از همین روش استفاده کنید. به همین راحتی در کمتر از یک دقیقه می توانید اکانت تلگرام خود را برای همیشه پاک کنید. البته هر وقت که دوست داشتید دوباره می توانید با همان شماره در تلگرام عضو شوید.

اما نکته بسیار مهم این است که اگر در بازه زمانی کوتاهی چند بار اکانت تلگرام خود را پاک کنید و مجدد عضو شوید بعد از سه بار تلگرام اجازه بازگشت دوباره را به شما نمی دهد و شماره شما برای مدت زمانی فلود می شود. در این شرایط هنگام ثبت نام مجدد در تلگرام شماره فعال سازی برای شما ارسال نخواهد شد و باید چند هفته ای صبر کنید تا شماره شما از حالت فلود خارج شود.آیا دیلیت اکانت تلگرام بدون کد امکان پذیر است؟
حذف اکانت تلگرام بدون نیاز به کد امکان پذیر نیست! همانطور که دیدید برای حذف اکانت تلگرام تان باید حتما از طریق سایت رسمی تلگرام اقدام کنید. در سیاست های تلگرام هم چیزی به نام حذف اکانت بدون کد وجود ندارد.

در بعضی جاها هم ” حذف اکانت تلگرام بدون خواستن پسورد” دیده شده که این روش هم غیر ممکن خواهد بود.

متاسفانه بسیاری از سودجویان از این روش جهت مزاحمت برای افراد در تلگرام استفاده می کنند و قصد دارند از این طریق تبلیغات آزار دهنده ای را برای کاربران تلگرامی ارسال کنند.

پیشنهاد می کنم فقط و فقط از همین روشی که در این مقاله توضیح دادم برای دلیت اکانت تلگرام خود استفاده کنید.آیا برنامه دیلیت اکانت تلگرام وجود دارد؟
برنامه حذف اکانت تلگرام ها به وفور در مارکت های موبایلی یافت می شود ولی به هیچ وجه استفاده از این برنامه ها و اپلیکیشن های موبایلی پیشنهاد نمی شود. چون به محض استفاده از این برنامه ها ممکن است گرفتار تبلیغات اعلان یا همان پوش نوتیفیکیشن شوید. به همین دلیل واقعا ارزش این را ندارد که برای یک دلیت اکانت ساده تلگرام از این برنامه ها استفاده کنید.چگونگی دیلیت اکانت تلگرام طلایی و روش‌‌ های آن
همانطور که در جریان هستید تلگرام طلایی، تلگرام ایکس و هاتگرام و موبوگرام نسخه های غیر رسمی تلگرام هستند که به دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه فعالیت آن ها غیر مجاز شناخته و از مارکت های موبایلی مثل کافه بازار و مایکت حذف شده اند.

برای پاک کردن اکانت تلگرام طلایی یا موبوگرام و هاتگرام از دو راه می توانید استفاده کنید. چون این اپلیکیشن ها برای فعال سازی از خود نخسه اصلی تلگرام استفاده می کنند و به آن وصل می شوند می توانید اتصال شان را غیر فعال کنید. به عنوان مثال برای دیلیت اکانت تلگرام طلایی کافی است از تلگرام اصلی تان دسترسی اش را ببندید.

برای این کار ابتدا باید وارد قسمت تنظیمات تلگرام تان شوید و روی گزینه Settings کلیک کنید.

حذف تلگرام طلایی

در مرحله بعدی برای ادامه حذف تلگرام طلایی تان باید روی گزینه Privacy and Security کلیک کنید.

Privacy and Security

در مرحله بعدی در دیلیت اکانت تلگرام طلایی باید در قسمت Active Sessions روی گزینه Show all Sessions کلیک کنید.

Active Sessions

در این قسمت تمام اکانت ها و دستگاهایی که به تلگرام شما متصل است را مشاهده می کنید. ممکن است مثلا تلگرام طلایی تان روی گوشی تان نصب باشد. در این قسمت آن را نشان می دهد. برای پاک کردن آن کافی است روی Terminate All Other Sessions کلیک کنید.

Terminate All Other Sessions

توجه داشته باشید ممکن است به جای تلگرام طلایی، هاتگرام یا تلگرام ایکس یا موبوگرام داشته باشید روی گوشی تان و قصد دارید آن ها را دیلیت کنید. در هر صورت باید از همین روش استفاده کنید.

روش بعدی در دیلیت اکانت تلگرام طلایی یا دیلیت اکانت موبوگرام یا دیلیت اکانت هاتگرام این است که از طریق آموزش ابتدایی این مقاله که خدمت تان ارائه دادیم تلگرام اصلی تان را به کلی پاک کنید و سپس اقدام به فعال سازی مجدد تلگرام اصلی تان کنید. در این صورت است که تمام حساب های متفرقه تان مثل موبوگرام یا تلگرام طلایی تان پاک خواهد شد.جمع بندی و پایان
در این مقاله ساده ترین روش حذف اکانت تلگرام را به شما آموزش دادیم. و همانطور که عرض کردم چه در کامپیوتر که ممکن است تلگرام دسکتاپ داشته باشید و چه در اندروید یا IOS دیلیت اکانت تلگرام به همین روش انجام خواهد شد.

یعنی اینکه حتما باید به سایت رسمی تلگرام مراجعه کنید و مراحل را طبق آموزش داده شده طی کنید. پیشنهاد می کنم فقط از این روش استفاده کنید و روش های دیگر را فراموش کنید.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.