کرونا چگونه منتشر میشود ؟

۲۰۰ بازدید
منتشر شده در
سازمان بهداشت جهانی در یک گزارش علمی جدید منتشر شده شرح می‌دهد که چگونه کرونا می‌تواند از یک فرد به فردی دیگر منتقل شود. در این گزارش به‌طور خلاصه به انتقال ویروس طی مراحل درمانی خاص و از طریق هوا اشاره می‌شود.

این گزارش پس از این منتشر می‌شود که ۲۳۹ دانشمند در نامه‌ای به این سازمان اعلام کردند که ویروس کرونا می‌تواند از طریق هوا نیز منتقل شود. بنابراین گزارش، انتقال ویروس از طریق هوا در بخش مراقبت‌های بهداشتی ممکن است اتفاق بیافتد به ویژه در شرایطی که از روش‌های پزشکی خاص استفاده می‌شود.

در این گزارش جدید آمده است در فضاهای شلوغ، بسته و شرایطی مثل تمرین آواز کر ، در رستوران ها یا کلاس‌های بدنسازی نیز این مساله ممکن است پیش بیاید. سازمان بهداشت جهانی در گزارش خود بیان می‌کند که بر اساس شواهد فعلی انتقال کوید ۱۹ در درجه اول از طریق ارتباط میان فردی و تماس مستقیم و غیرمستقیم با افراد آلوده و از طریق ترشحات آلوده و قطرات تنفسی فرد آلوده است که در هنگام سرفه، عطسه، گفت و گو یا آواز خواندن منتقل می‌شود.

در این گزارش همچنین آمده است: شیوع کوید ۱۹ در برخی از مکان‌های بسته مانند رستوران‌ها ، کلوپ‌های شبانه ، مکان‌های عبادت یا مکان‌های کاری که ممکن است افراد در آنها فریاد بزنند، صحبت کنند یا آواز بخوانند نیز امکان پذیر است. امکان انتقال کرونا به خصوص در مکان‌های سرپوشیده شلوغ و با تهویه نامناسب وجود دارد به ویژه وقتی افراد آلوده مدت زمان طولانی را با دیگران می‌گذرانند.

۱ دیدگاه

  1. دادگران حامی
    دادگران حامی 8 ماه قبل
    محدودیت های جدید احتمالا کمی از دردسر های ما رو کم کنه ....
    https://www.dadgaran.info/