پخش خودکار ویدیوی بعدی :

خلاصه بازی پرسپولیس 0 - سپاهان 0 / جنگ و دعوای بی‌ فایده !

۴۰۷۰ بازدید
منتشر شده در

یک ویدیو دیگر با عنوان خلاصه بازی پرسپولیس 0 - سپاهان 0
در هفته‌هایی که تیم‌های بالای جدولی مثل استقلال تهران، سپاهان، تراکتورسازی و پدیده امتیاز از دست دادند، پرسپولیس با کسب چهار برد متوالی شرایط بهتری نسبت به سایر مدعیان برای کسب قهرمانی پیدا کرد، اما توقف اخیر سرخ پوشان برابر ذوب‌آهن موجب شد تا تنور لیگ برتر همچنان داغ بماند؛ شاگردان برانکو که دیدارهای دشواری در چهار هفته پایانی دارند، امشب در یکی از حساس‌ترین مسابقات فصل خود به مصاف سپاهان رفتند که برتری در این دیدار کسب جام را برای آنها نزدیک‌تر از همیشه می‌کرد، اما در آن سوی میدان طلایی پوشان نیز نمی‌خواستند با شکست در این مسابقه قهرمانی را از دست رفته ببینند که همین مسئله موجب شد تا دو تیم نمایش نزدیکی برابر هم داشته باشند و در نهایت به تساوی برابر هم رضایت دهند؛ دیداری که گل نداشت، اما در دقایق پایانی پُر از درگیری و برخورد فیزیکی بازیکنان با یکدیگر بود و فحاشی تماشاگران و درگیری هواداران دو تیم را به همراه داشت؛ البته این تساوی بهترین نتیجه برای استقلال و دیگر مدعیان قهرمانی و کسب سهمیه آسیایی مثل تراکتورسازی و پدیده هم بود.

هفته بیست و هفتم لیگ برتر؛ جمعه: 98/02/06 ؛ ساعت 20:15
استادیوم: آزادی/ تماشاگر: 80 هزار نفر
داور: بیژن حیدری؛ کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلی و آرمان اسعدی؛ داور چهارم: مهرداد نجفی/ کمک داوران خط: حسن اکرمی و سید رضا مهدوی/ ناظر داوری: فریدون اصفهانیان.

پرسپولیس تهران

علیرضا بیرانوند
سید جلال حسینی
محسن ربیع‌خواه
مهدی شیری
محمد نادری
کمال کامیابی‌نیا
احمد نورالهی
بشار رسن(83- محمدامین اسدی)
سروش رفیعی(62- سیامک نعمتی)
مهدی ترابی
علی علیپور

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

سپاهان اصفهان
سید پیام نیازمند
عزت‌الله پورقاز
سیاوش یزدانی
حسن جعفری
سعید آقایی
مهدی کیانی
محمد کریمی(79- حامد بحیرایی)
ولادیمیر کومان(66- علی قربانی)
مهرداد محمدی
سجاد شهباززاده(90- جلال‌الدین علی‌محمدی)
کی‌روش استنلی
سرمربی: امیر قلعه‌نویی

اخطار
علی قربانی(75)، سعید آقایی(3+90) از سپاهان

سیامک نعمتی(3+90) از پرسپولیس

لحظات حساس

دقیقه 3: ضربه مهرداد محمدی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 17: سانتر بازیکنان پرسپولیس از راست به زیبایی ارسال شد اما علیپور نتوانست گلزنی کند.

دقیقه 20: سانتر محمد کریمی از روی ضربه ایستگاهی با ضربه سر یزدانی همراه شد و به شکلی خطرناکی به بیرون رفت.

دقیقه 24: شوت احمد نوراللهی با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه 34: لغزش مدافع سپاهان و افتادن او بر روی زمین سبب شد تا پرسپولیسی ها صاحب موقعیت شوند. بشار توپ را به علیپور داد اما ضربه او وارد دروازه نشد.

دقیقه 38: شوت دیدنی رفیعی با واکنش نیازمند به کرنر رفت.

دقیقه 39: سانتر رفیعی از روی نقطه کرنر با ضربه تماشایی علیپور همراه شد اما راهی به دروازه نیافت.

دقیقه 44: شوت بشار رسن با اختلاف ناچیز به بیرون رفت.

دقیقه 52: شوت مهرداد محمدی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 55: مهرداد محمدی از پشت محوطه اقدام به شوت زنی کرد اما ضربه اش از دقت کافی برخوردار نبود.

دقیقه 58: ارسال خطرناک سروش رفیعی از روی سر علیپور و مقابل پای کامیابی‌نیا عبور کرد و راهی اوت شد.

دقیقه 61: پرتاب اوت بلند پورقاز با ضربه سر کی‌روش استنلی به مقابل دروازه پرسپولیس آمد که توپ بعد از ضربه یزدانی به مدافع پرسپولیس اصابت کرد و به کرنر رفت.
دقیقه 62: سانتر خطرناک محمد کریمی از روی کرنر را مدافعان پرسپولیس سراسیمه دفع کردند.

دقیقه 66: ضربه سر نادری روی توپ ارسالی از جناح راست زمین در اختیار نیازمند قرار گرفت.
دقیقه 67: سانتر نوراللهی از روی کرنر و ضربه سر کامیابی‌نیا به اوت کنار زمین رفت.

بهترین بازیکن

یکی از اصلی‌ترین تاکتیک‌های سپاهان نفوذ از سمت چپ زمین و از جناح راست خط دفاعی پرسپولیس بود تا با ارسال‌ها به گل برسد، اما نمایش خوبی که مهدی شیری داشت و اجازه نفوذ به طلایی پوشان را نداد، موجب شد تا یکی از برنامه‌های تاکتیکی قلعه‌نویی برای گلزنی به بن‌بست بخورد.
علاوه بر شیری که مهره موثر پرسپولیس بود، مهدی کیانی نیز در میانه میدان مرد برتر بود و در بیشتر جنگ‌های تن به تن برتری داشت؛ کاپیتان سپاهان حضور به موقعی در کارهای دفاعی داشت و از سوی دیگر در انتقال توپ از عقب به جلوی زمین نیز عملکرد کم‌نقصی ارائه داد تا از او به‌عنوان بهترین بازیکن سپاهان در این مسابقه حساس یاد شود.

اتفاق ویژه

برد پرسپولیس در بازی امروز آنها را بیشتر از همیشه به قهرمانی نزدیک‌تر می‌کرد و پیروزی سپاهان موجب می‌شد تا شاگردان قلعه‌نویی به دو امتیازی سرخ پوشان برسند و امیدوار به کسب جام شوند، اما این جدال حساس هیچ برنده‌ای نداشت تا دو تیم فایده چندانی از این مسابقه 6 امتیازی نبرند؛ البته پرسپولیس با این تساوی ضرر چندانی نکرد، چراکه باخت در مسابقه امروز می‌توانست به معنای از دست رفتن قهرمانی آنها در پایان فصل شود.
این دیدار بدون گل و کم‌موقعیت، اما تنش‌های زیادی داشت طوری که در دقایق پایانی بیش از سه بار بازیکنان دو تیم با یکدیگر درگیری فیزیکی پیدا کردند و تماشاگران پرسپولیس نیز موضع‌گیری تندی نسبت به امیر قلعه‌نویی داشتند و علیه او فحاشی کردند.

در حاشیه

 • شجاع خلیل‌زاده، مدافع میانی پرسپولیس و محمد ایران‌پوریان، مدافع راست سپاهان دو بازیکن محروم این دیدار هستند.
 • تماشاگران سپاهان با حدود 100 دستگاه اتوبوسی که از سوی این باشگاه برای انتقال آنها در نظر گرفته شده بود، خود را به ورزشگاه آزادی رساندند.
  با توجه به سنگ پرانی و پرتاب صندلی؛ نیروی انتظامی مانع از حضور‌ عکاسان در محل خود پشت دروازه شده که این مساله نیز بحث بین عکاسان و نیروی انتظامی را شکل داده است
  با توجه به ممانعت نیروی انتظامی از حضور عکاسان آنها جلوی نیمکت سپاهان حاضرشده اند که این مساله عصبانیت امیر قلعه نویی را بابت این ازدحام و مشکل برای کوچینگ تیمش شکل داده است
  واحد پرتابل صدا و سیما برای فرار از پرتاب صندلی ها به نزدیکی محل نیمکت سپاهان آمده و مانع از دید تماشاگران شده که اینبار باعث سنگ پرانی هواداران پرسپولیس و نارضایتی بابت این موضوع شده است
  سه هوادار سپاهانی با عبور از پیست تارتان قصد درگیری با نیروی انتظامی را داشتند که توسط آنها مهار و دستگیر شدند.
  *در اقدامی عجیب با توجه به آشوب شکل گرفته، نیروی انتظامی با ورود به سکوهای جایگاه سپاهانی ها آنها را به بیرون راندند! اقدامی که با درگیری هایی نیز همراه شده است.

 • در دقیقه 68 عدم اعلام خطای سید جلال بر روی محمد کریمی که دست او به صورت هافبک سپاهان برخورد کرد، با اعتراض شدید امیر قلعه‌نویی و در ادامه فحاشی تماشاگران پرسپولیس علیه او همراه شد.

 • بیژن حیدری در دقیقه 70 یکی از اعضای کادر فنی سپاهان را بخاطر اعتراض به داوری اخراج کرد.

 • امیر قلعه‌نویی در واکنش به شعار تماشاگران پرسپولیس علیه او، به سمت آنها و با مُشت گره کرده به قلب خود کوبید.

 • در دقیقه 77 بشار رسن و سیاوش یزدانی با یکدیگر درگیری فیزیکی جزئی پیدا کردند.

 • در دقیقه 87 اعلام خطای بازی خطرناک سید جلال حسینی روی کی‌روش استنلی با اعتراض کاپیتان پرسپولیس همراه شد.

 • در دقیقه 89 بعد از اعلام ضربه آزاد به سود پرسپولیس، ضربه‌ای که کی‌روش استنلی به توپ زد موجب واکنش شدید بیرانوند شد و دروازه‌بان پرسپولیس از پشت سر ضربه‌ای به مهاجم سپاهان زد که بیژن حیدری در این صحنه به هیچ یک از بازیکنان کارت زرد نشان نداد.

 • در سومین دقیقه وقت‌های تلف شده سیامک نعمتی و سعید آقایی با یکدیگر درگیری فیزیکی شدیدی پیدا کردند که حیدری به هر دو بازیکن کارت زرد نشان داد.

 • بعد از پایان مسابقه درگیری شدیدی بین کادر فنی دو تیم اتفاق افتاد که برانکو ایوانکوویچ نیز به شدت از اتفاقات کنار زمین ناراحت شد و با چهره‌ای برافروخته به سمت بیژن حیدری رفت.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.