جودو؛ سعید مولایی مدال طلای تورنمنت گرند اسلم دوسلدورف را بر گردن آویخت

۱۶۰۱ بازدید
منتشر شده در

دومین روز از رقابت های گرند اسلم جودوی دوسلدورف با درخشش اونو شوهئی همراه بود که عنوان بهترین ورزشکار مرد را از آن خود کرد.
دومین روز از رقابت های گرند اسلم جودوی دوسلدورف با درخشش اونو شوهئی همراه بود که عنوان بهترین ورزشکار مرد را از آن خود کرد. این ورزشکار ژاپنی که با سبک مبارزه خود، به ویژه شگرد ویژه اش یعنی فن اوسوتوگاری به شهرت رسیده است در رقابت های دور حذفی با اقتدار کامل و بدون واگذار کردن امتیاز کلیه حریفان را از پیش رو برداشت و راهی فینال شد.

روستام اروجوف آذربایجانی که در این تورنمنت انتظار حریف ژاپنی را می کشید تا انتقام فینال المپیک ریو را از وی بگیرد در دیدار پایانی وزن منهای ۷۳ کیلوگرم با اونو شوهئی روبرو شد و در نهایت مبارزه را به او واگذار کرد.

شوهئی در این مبارزه با امتیار ایپون حریف نامدار خود را از پیش رو برداشت تا پس از دو سال باردیگر بر سکوی نخست رقابتهای تور جهانی جودو بایستد.

اونو شوهئی پس از کسب مدال طلا گفت: «در دوره ای که دور از تاتامی بودم سعی کردم از زاویه ای متفاوت به جودو نگاه کنم. جدا از چشم انداز خاص ورزشی می توان جود را از دیدگاه فنی نیز مورد مطالعه قرار داد. برای من بسیار مهم بود که این ورزش را از این زاویه بیشتر مورد بررسی قرار دهم. بدین ترتیب متوجه شدم با این نوع نگاه می توانم کیفیت خود را به عنوان یک ورزشکار بهتر کنم.»

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.