پخش خودکار ویدیوی بعدی :

موافق استیضاح وزیر تعاون/ مقصودی : اوضاع وزارت کار بیمارگونه و تعطیل است

۱۱۳ بازدید
منتشر شده در

عضو کمیسیون شوراهای مجلس تاکید کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اوضاع درستی برخوردار نیست.
حسین مقصودی در نشست علنی امروز در موافقت با استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سوگندی را که نمایندگان در روز اول و در دفاع از نظام یاد کردند یادآور شد و گفت: اوضاع و احوال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیمارگونه و تعطیل است، در حقیقت وزیری که با تمام لایه های جامعه به خصوص کارگران، روستایی ها، عشایر، قالیبافان، زنان بی سرپرست و بازنشسته ها سر و کار دارد آقای ربیعی است.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وضعیت این صاحبان انقلاب خوب نیست متاسفانه احوال و اوضاع این گروه ها سبب بی اعتمادی آن ها به نظام شده است که پیامدهای منفی در پی خواهد داشت.
وی با اشاره به مصوبه مجلس دهم در خصوص بازنشستگی روستاییان با سن 70 سال افزود: آقای ربیعی از تیرماه سال 96 حتی یک روستایی را بازنشسته نکرده ای، لابی برای پول بیمه بازنشسته ها خوب است اما لابی برای ماندن چند صباحی بیشتر بر مسند قدرت درست نیست.
مقصودی ادامه داد: متاسفانه اگر یک قالیباف به خاطر معلولیت چشمی یا دیسک کمر تنها یک روز سرکار نرود بیمه اش قطع می شود بنابراین بهتر است آقای ربیعی اوضاع و احوال وزارت بزرگی را که در دست گرفته است به خوبی مشاهده کند.
این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اگر صدای بازنشسته ها و کارگران فولاد را می شنید قطعا اعتراضات اخیر رخ نمی داد لذا نشنیدن صدای کارگران سبب تبدیل اعتراضات به اغتشاشات شد.
وی افزود: رئیس جمهور نیز اگر صدای اعتراض مردم را می شنید آقای ربیعی را مانند آقای فانی مجبور به استعفا می کرد، متاسفانه کارگران زیادی دو سال پیاپی عیدی دریافت نکردند، همچنین برای ماه ها است که حقوق ناچیز 500 هزار تومانی خود را نیز دریافت نکرده اند.
مقصودی با بیان اینکه بازار تهمت ها و توهین ها و لابی گری ها و شایعات زیاد است تاکید کرد: مجلس دهم باید عزت خود را نشان دهد و امید را در دولت تدبیر و امید به کارگران و بازنشستگان برگرداند.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با یادآوری سوالات بسیار نمایندگان در مدت اخیر از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به نفع مردم، بازنشسته ها، دولت و نظام است که آقای ربیعی با رأی نمایندگان به دنبال کاری رود که شایسته وی است.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.