آخرین خبر‌ها از راهپیمایی اربعین / مرز خسروی باز شد

۴۳ بازدید
منتشر شده در
مرز خسروی صبح امروز به صورت رسمی بازگشایی شد تا زوار بتوانند از نزدیک‌ترین مرز رسمی به کربلای معلی، راهی عتبات عالیات شوند.اولین گروه از زائرانِ اربعین بعد از چهار روز وقفه، صبح امروز از طریق مرز خسروی عازمِ عراق شدند. عزیمت زائران اربعین حسینی از مرز رسمیِ خسروی، روز پنجشنبه ۱۱ مهرماه، به درخواستِ مسئولان عراقی متوقف شده بود. این مرز یکی از نزدیکترین مسیر‌ها برای تشرفِ زائرانِ عتباتِ عالیات است که در ۲۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است.
جعفر همتی دبیر ستاد اربعین کرمانشاه که در مرز خسروی مستقر است گفت: مرز تردد از مرز خسروی رسما دوباره آغاز شد و زوار می‌توانند برای تردد به این مرز بین المللی مراجعه نمایند.
عصر دیروز، بازوند استاندار کرمانشاه نیز در جلسه ستاد شورای زکات این خبر را تایید کرد و گفته بود که صبح امروز (۱۵ مهرماه) تردد از این مرز رسمی میسر خواهد بود. بنا به گفته فرماندار تردد زوار از مسیر اصلی استان‌های دیالی-بغداد-کربلا خواهد بود و تغییر در مسیر زائران صورت نگرفته است.
مرز رسمی و بین المللی خسروی، نزدیک‌ترین مسیر به کربلای معلی برای زوار ایرانی است و روزانه بیش از یک هزار و ششصد نفر از این مرز به سمت عتبات عالیات حرکت می‌کنند.
تردد ۳۰۰ هزار نفری زوار در شش روز اخیر از مرز مهران
استاندار ایلام: از ابتدای ماه صفر تا دیروز ۳۰۰ هزار نفر از مرز بین المللی مهران تردد کرده اند.
قاسم سلیمانی دشتکی با بیان اینکه خوشبختانه تردد در مرز مهران بسیار روان است افزود: دیروز بیش از ۵۷ هزار زائر از مرز مهران به کشور عراق سفر کردند.
وی یادآور شد:در مرز مهران موکب‌ها زودتر از موعد مقرر هم در داخل خود استان ایلام و هم آن سوی مرز داخل خاک بدره عراق در حال دایر شدن هستند.
سلیمانی دشتکی با اشاره به اینکه حدود ۲۰ استان معین و بسیاری از نهاد‌ها و ارگان‌ها و تعداد زیادی از مردم در حال استقرار موکب‌ها هستند تصریح کرد: حدود ۱۷۰ موکب در مسیر‌های مختلف استان و تا پایانه مرزی مهران راه اندازی می‌شود.
استاندار ایلام افزود: موکب‌ها علاوه بر امکانات تغذیه، آب امکانات سرویس بهداشتی و نمازخانه در کنار آن‌ها فراهم شده که زوار ساعاتی استراحت کنند.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.