پخش خودکار ویدیوی بعدی :

مراسم اهدای ششمین توپ طلای لیونل مسی

۹۵ بازدید
منتشر شده در
، لیونل مسی شب گذشته در یک مراسم ویژه در پاریس ششمین توپ طلای خود را به دست آورد. مسی بین سال های 2009 تا 2012 چهار بار متوالی فاتح این عنوان شده بود و آخرین توپ طلایش به سال 2015 بر می گشت.

رونالدو که سال 2008 برنده توپ طلا شد، توانست فاصله خود با مسی را در سال 2017 به صفر برساند و با او در 5 توپ طلا برابر شود. اتفاقی که ناراحتی مسی را در پی داشت.

در نهایت مسی با فصل درخشانی که داشت و با 7 امتیاز اختلاف نسبت به ویرژیل فن دایک توانست بار دیگر مرد سال فوتبال دنیا شود.

مسی در مصاحبه اختصاصی با فرانس فوتبال گفت:« خوشحال بودم که تنها کسی هستم که 5 توپ طلا دارم ولی رونالدو به من رسید. اعتراف می کنم وقتی که رونالدو پنجمین توپ طلای خود را دریافت کرد، برایم کمی آزاردهنده بود. من چند سالی بود که به توپ طلا نرسیده بودم. البته ناراحتی من منطقی بود چرا که چند سال به تنهایی رکورد 5 توپ طلا را داشتم.

در سال های اخیر درمانده شدم؟ اجازه دهید بگویم که متوجه شدم چرا به توپ طلا نمی رسیدم. به عنوان یک تیم با بارسا به هدف اصلی مان یعنی فتح لیگ قهرمانان نرسیدیم. قهرمانی چمپیونزلیگ به شما شانس بیشتری برای توپ طلا می دهد. رونالدو توپ های طلای خود را مدیون قهرمانی های رئال در چمپیونزلیگ است که بسیار تعیین کننده بود. البته توپ های طلای او منصفانه بود و شایستگی اش را داشت و کار زیادی از دست من ساخته نبود.»

مسی ادامه داد:« این حس را داشتم که در حق من بی عدالتی صورت گرفته است؟ این را شما باید به من بگویید که توپ طلا باید به بهترین بازیکن برسد یا کسی که بهترین فصل را داشته است. انتخاب بهترین بازیکن سال همچنین یک بحث شخصی است. برخی رونالدو را ترجیح می دهند و برخی من را بهترین می دانند. عده ای هم نیمار و امباپه و .... را شایسته می دانند. مردم حق دارند بازیکنی را که بیشتر می پسندند انتخاب کنند.»

لیونل مسی سال گذشته در رای گیری نهایی پنجم شد و رونالدو امسال در جایگاه سوم قرار گرفت. مسی رقابت با رونالدو را در پیشرفت های فوتبالی خود موثر می داند:« ناراحتی رونالدو را درک می کنم؟ این چیزی است که ما با آن زندگی می کنیم و هر کسی به سبک و روش خاص خودش واکنش نشان می دهد.

من 4 دوره متوالی فاتح توپ طلا شدم و توپ طلای ششم، 10 سال پس از اولی به دست آمد. این یک حس فوق العاده است و نشان می دهد که در تمام این سال ها رو به جلو حرکت کرده ام. ساده نیست که یک دهه در بالاترین سطح بمانید و برای بهترین جایزه سال رقابت کنید. من از این حیث خوش شانس هستم.»

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.