پخش خودکار ویدیوی بعدی :

خرید طرح ترافیک از mytehran.ir

۸۶۷ بازدید
منتشر شده در

آیا محدوده طرح ترافیک و طرح زوج و فرد در طرح جدید تغییر کرده است؟
خیر، فقط محدوده طرح ترافیک و طرح زوج و فرد تغییر کرده. البته این طرح هنوز به طور کامل پیاده سازی نشده و فقط در محدوده طرح ترافیک اجرا می شود. قرار است در طرح جدید از طرح زوج و فرد خبری نباشد. طرح به دو قسمت محدوده سبز (طرح ترافیک قدیم) و محدوده آبی (طرح زوج و فرد فعلی) تقسیم می شود.

نرخ عوارض ورود به طرح ترافیک چقدر تعیین شده است؟
واقعیتش این نرخ کمی پیچیده تعیین شده! برای همین نمودار بالا را درست کردیم که همه چیز را راحت تر بفهمیم! اما در ادامه دقیق تر هم نوشتیم که جای هیچ ابهامی نماند. توجه داشته باشید که اگر چندین بار وارد طرح و از آن خارج شوید، بار اول و آخر برای شما منظور خواهد شد. همچنین همه هزینه های زیر برای بازه 6:30 صبح تا 19 بیان می شود.

ورود پیش از 10 صبح و خروج پیش از 16، معاینه فنی معمولی: 24،000 تومان - معاینه فنی برتر: 19،200 تومان
ورود پس از 10 صبح و خروج پیش از 16، معاینه فنی معمولی: 16،800 تومان - معاینه فنی برتر: 13،400 تومان
ورود پس از 10 صبح و خروج پس از 16، معاینه فنی معمولی: 24،000 تومان - معاینه فنی برتر: 19،200 تومان
ورود پیش از 10 صبح و خروج پس از 16، معاینه فنی معمولی: 36،000 تومان - معاینه فنی برتر: 28،800 تومان
در صورتی که فقط یک بار دوربین وسیله نقلیه شما را مشاهده کند:

پیش از 10 صبح، معاینه فنی معمولی: 24،000 تومان - معاینه فنی برتر: 19،200 تومان
بین 10 صبح و 16، معاینه فنی معمولی: 16،800 تومان - معاینه فنی برتر: 13،400 تومان
پس از ساعت 16، معاینه فنی معمولی: 24،000 تومان - معاینه فنی برتر: 19،200 تومان
گفتنی است ساکنین طرح ترافیک می توانند بدون در نظر گرفتن زوج یا فرد بودن یک بار پیش از ساعت 8:30 از طرح خارج و پس از 17 وارد طرح ترافیک شوند بدون اینکه عوارضی پرداخت کنند.

در طرح جدید چگونه می توان به داخل محدوده طرح رفت و آمد کرد؟
بر خلاف طرح ترافیک قدیمی که 100 هزار از 4 میلیون دارنده خودرو اجازه ورود به طرح را دارند، هر خودرو یک حساب کاربری دارد که می توان آن را شارژ کرد و با هر بار ورود به طرح ترافیک مبلغی از این شارژ کم می شود. ظاهرا قرار است عواملی بر هزینه این ورود به طرح تاثیر داشته باشند. از جمله:

ساکنین محدوده طرح ترافیک می توانند پیش از ساعت 8:30 بدون پرداخت هزینه از محدوده طرح خارج شوند و پس از ساعت 17 به داخل محدوده بازگردند.
ساعت ورود و خروج. بر اساس طرح جدید، زمان ورود به و خروج از محدوده به سه قسمت اوج صبحگاهی، 10 صبح تا 4 عصر و اوج عصرگاهی تقسیم می شود که در بازه 10 صبح تا 4 عصر هزینه کمتری پرداخت می شود.
دارندگان معاینه فنی برتر از 20 درصد تخفیف برخوردار خواهند شد.
آیا ساعات و روزهای هفته طرح جدید تغییری داشته؟
بله. در طرح جدید روزهای پنج شنبه هم مانند جمعه و دیگر روزهای تعطیل، طرح ترافیک و طرح زوج و فرد به اجرا در نمی آید. همچنین طرح ترافیک از 6:30 صبح تا 19 عصر و از شنبه تا چهارشنبه به اجرا در می آید.

طرح ترافیک جدید از چه زمانی به اجرا در می آید؟
طرح ترافیک جدید از 15 اردیبهشت در محدوده طرح ترافیک تهران به اجرا در آمده است.

نقشه محدوده طرح ترافیک جدید
این نقشه مانند نقشه فعلی طرح ترافیک است و محدوده آبی و محدوده سبز در نقشه بالا مشخص شده است.

آیا امکان خرید طرح ترافیک سالیانه در طرح ترافیک جدید وجود دارد؟
خیر. شهرداری اعلام کرده که به هیچ عنوان نمی توان طرح سالیانه و یکجا دریافت کرد. بنابراین برای ثبت نام در سامانه جدید به آدرس https://my.tehran.ir مراجعه کنید.

وضعیت طرح ترافیک در روزهای پنجشنبه به چه ترتیب است؟ آیا طرح پنج شنبه ها اجرا می شود؟
خیر. روز های پنج شنبه طرح ترافیک و طرح زوج و فرد به اجرا در نمی آید. شهرداری دلیل این تصمیم را پراکندن ترافیک در ساعات روز پنجشنبه و جلوگیری از تجمع آن در ساعات بعد از ظهر اعلام کرده است.

طرح ترافیک جدید,my.tehran.ir طرح ترافیک تهران,mytehran.ir طرح ترافیک روزانه,mytehran.ir طرح ترافیک,ساعت شروع طرح ترافیک,ساعت طرح ترافیک در ماه رمضان,ساعت طرح ترافیک ۹۸,تهران من طرح ترافیک,آیا پنجشنبه ها طرح ترافیک است,طرح ترافیک پنجشنبه,پنجشنبه ها طرح ترافیک است,وضعیت طرح ترافیک در سال 98,روزهای پنجشنبه طرح ترافیک است,قانون جدید طرح ترافیک تهران,طرح ترافیک پنجشنبه 98,طرح ترافیک پنجشنبه ها,طرح ترافیک در روز پنجشنبه,آیا پنجشنبه طرح ترافیک است,طرح ترافیک روز پنجشنبه,ساعت طرح ترافیک پنجشنبه ها,طرح ترافیک روزهای پنجشنبه,طرح ترافیک پنج شنبه,ساعت اتمام طرح ترافیک,my.tehran طرح ترافیک,نحوه خرید طرح ترافیک,طرح زوج و فرد از اول تیر,نحوه خرید طرح ترافیک روزانه,ساعت پایان طرح ترافیک,ساعت طرح زوج و فرد,گرفتن طرح ترافیک,فروش طرح ترافیک

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.