پخش خودکار ویدیوی بعدی :

حضرتی: بالاترین جذب سرمایه‌گذاری خارجی دولت در وزارت راه و شهرسازی صورت گرفت

۱۷۱ بازدید
منتشر شده در

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی که وزارت راه با بودجه عمرانی صفر رو به رو بود، آخوندی توانست با استفاده از فرصت سرمایه گذاری خارجی جذب سرمایه کند.
الیاس حضرتی در جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، 22 اسفند) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به بیان دلایل مخالفت خود با این استیضاح پرداخت و افزود: استیضاح با عجله انجام شده و محتوا و محورها نشان دهنده این عجله است چنانکه یکی از عادات بد ما این است که زمانی که یک اتفاق، فاجعه یا بحران در کشور پیش می آید، به جای ریشه یابی شروع به زدن طرف می کنیم.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: وزیر زمان برف و بوران به مناطق سردسیر رفت تا فاجعه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج را بررسی کند اما نمایندگان همان زمان استیضاح را آغاز کردند که این نشان دهنده کار عجولانه است.
وی در ادامه استیضاح سه وزیر با یکدیگر در مجلس را بی سابقه دانست و افزود: این قضیه باعث شد کار استیضاح از روال خارج شود همچنین زمان مطرح شدن استیضاح اشتباه بود چرا که استیضاح وزیر راه و شهرسازی در ایام پیش از نوروز همانند استیضاح وزیر آموزش و پرورش در آستانه مهرماه است.
حضرتی ادامه داد: مشکلاتی در کشور وجود دارد از جمله بحران های مختلفی وجود دارد که ریشه آنها به نوع مدیریت کشور باز می گردد و باید پرسید آیا به مدیریت کوچه های تنگ و تاریک و باریک معتقدیم و آیا باید دست روی دست بگذاریم تا لابی ها کار خودشان را بکنند و یا باید به سمت مدیریت با چشم های بینا روی بیاوریم که از تجارب جهان استفاده کنیم و از ظرفیت ها به درستی بهره ببریم.
این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با بیان اینکه از شخص آخوندی دفاع نمی کند، اظهار داشت: من از مدیریت زنده و پویا دفاع می کنم که ضرورت حیاتی این کشور است و آقای آخوندی به جای اینکه خود را به بودجه عمرانی صفر محدود کند، فضایی را باز کرده که از امکانات و فرصت های سرمایه گذاری خارجی و جذابیت هایی که می تواند در بخش خود برای جذب سرمایه گذاری استفاده کند، اقدام کرده است.
وی در ادامه با اشاره به بحران های آب، محیط زیست و اشتغال گفت: در این بین مهم ترین بحران جذب سرمایه گذاری است که در بخش راه و ابنیه و غیره وجود دارد اما آخوندی بالاترین جذب سرمایه گذاری را در بخش خارجی و داخلی داشته و توانسته بودجه عمرانی را در بازسازی و نوسازی هوایی و ریلی استفاده و اقدامات جدیدی داشته باشد.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.