پخش خودکار ویدیوی بعدی :

وحید مظلومین که بود / بیوگرافی سلطان سکه

۴۰۶۲ بازدید
منتشر شده در

وحید مظلومین(زاده 1341 -درگذشت ۱۳۹۷ با اعدام) معروف به سلطان سکه یک بازاری اهل ایران بود که بیش از سه دهه در بازار تهران به دادوستد ارز و سکه و طلا مشغول بوده‌است. پس از ناآرامی‌های به وجود آمده در بازار طلا و سکه در اوایل سال ۹۷، وی در حالی دستگیر شد که معادل دو تُن سکه را از طریق دلال‌های زیرمجموعه خود از سطح بازار خریداری و جمع‌آوری کرده بود[۱]. مقام‌های قضایی ایران معتقدند وی و شرکایش با جمع‌آوری گسترده سکه از بازار و کاهش دادن عرضه، به گرانی قیمت سکه دامن زده‌اند. گردش مالی مظلومین و شرکایش به ۱۴ هزار میلیارد تومان می‌رسیده‌است.

وی به اتهام «افساد فی الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی» از دادگاه حکم اعدام گرفت و این پرونده در مرحله تجدید نظرخواهی در دیوان عالی کشور ایران نیز تأیید و قطعی شده‌است. پیش از این او در سال ۹۱ نیز به جرم اخلال در بازار دستگیرشده بوده که با پادرمیانی محمود بهمنی رئیس وقت بانک مرکزی در دولت محمود احمدی‌نژاد آزاد شده‌است. او در سحرگاه بیست و سوم آبان ۹۷ در تهران همراه با محمداسماعیل قاسمی به دار آویخته شدند اموال او به نفع دولت ضبط شده است.
وحید مظلومین,چوبه دار,لحظه اعدام سلطان سکه,اعدام وحید مظلومین,سلطان سکه وحید مظلومین,اعدام سلطان سکه,مظلومین سلطان سکه,فیلم اعدام وحید مظلومین,سلطان سکه اعدام شد,فیلم اعدام,اعدامی امروز,محمداسماعیل قاسمی,صحنه اعدام,عکس وحید مظلومی,جنازه وحید مظلومین,محمدرضا مظلومین,حرفهای سلطان سکه,قبل از اعدام,اعدام وحید مظلومی,اعدام وحيد مظلومين,فیلم اعدام وحید مظلومی,جرم وحید مظلومین,فیلم اعدام قاتل,بیوگرافی وحید مظلومی,جمشید بسم الله,جنازه سلطان سکه

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.