format_indent_increase حوادث
۱٬۷۳۵ ویدئو

من مهندس پرواز را از میان لاشه هواپیمای در آتش بیرون کشیدم + فیلم لحظه حادثه و گفتگو

۷۳۴ بازدید
منتشر شده در
مهرداد راضی جوان 28 ساله کرجی نخستین فردی بود که در محل حادثه سقوط هواپیمای بوئینگ 707 باری حضور پیدا کرد و با فداکاری و شجاعت توانست جان مهندس پرواز را نجات داد.
مهرداد راضی، جوان 28 ساله کرجی نخستین فردی بود که در حادثه سقوط هواپیما بوئینگ 707 باری رد دود ناشی از سقوط هواپیما را گرفته و خود را بلافاصله به محل سقوط هواپیما رسانده است وی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار حوادث رکنا این گونه ماجرای نجات تکنسین پرواز را تشریح کرد و گفت: در یک پروژه ساختمانی در بخش شمالی شهرک زیبا دشت کار می‌کنم. اول صبح تازه مشغول کار شده بودم که صدای هواپیمایی را شنیدم. با شنیدن این صدا به سرعت سوار ماشین شدم و رد دود را گرفتم و خودم را به محل حادثه رساندم که با سقوط یک هواپیمای باری مواجهه شدم که در آتش می سوخت.

این جوان کرجی در ادامه افزود: بدلیل برخورد هواپیما با ویلا، بخشی از دماغه پاره شده بود. از سوراخ آن به داخل نگاه کردم. دیدم فقط یک دست تکان می خورد. رفتم داخل و 2، 3 نفر را دیدم که یکی از آنها زنده بود. بقیه تکان نمی‌خوردند .
لحظه نجات تکنسین پرواز

وی درباره نجات تنها تکنسین پرواز بازمانده از سقوط هواپیما به خبرنگار رکنا گفت: روی دیوار باغ ایستاده بودم و داد می زدم"کسی زنده است" که ناگهان تکان یک دست را دیدم و با شنیدن صدای من درخواست کمک کرد و گفت" کمک" ، آن لحظه فهمیدم این فرد زنده است در حالیکه نصف کمرش بین صندلی ها و لاشه هواپیما گیر کرده بود دستش را گرفتم و او را از لابه لای صندلی ها و لاشه هواپیما بیرون کشیدم.

راضی جوان نجاتگر به رکنا گفت: دو نفر دیگر را دیدم که از هواپیما به بیرون پرتاب شده بودند ولی آنها زنده نبودند. این فرد زنده مانده را با خود به سرعت در حالیکه فیلم می گرفتم از کنار هواپیما دور کردم زیرا حرارت در نزدیکی هواپیما زیاد بود و تمام آهن ها و مواد دیگر ذوب شده بودند.

وی درباره گرفتن فیلم نجات تکنسین پرواز این گونه توضیح داد و گفت: اگر من آن فیلم را گرفتم به این علت بود که خبر از عمق فاجعه ای عظیم و مرگبار را بدهم تا نیروی های امدادی به سرعت به محل حادثه برسند قصد خودنمایی در فضای مجازی را نداشتم بلکه در آن لحظه به این فکر می کردم که نیروهای امدادی بدانند که یک حادثه معمولی رخ نداده است و جان بسیاری از هموطنان در خطر افتاده است که متاسفانه همگی از بین رفته بودند به جز تکنسین پرواز که خوشحالم وی را نجات داده ام.

راضی تصریح کرد: این فرد زنده مانده در بین راه فریاد می‌زد که 15نفر دیگر داخل هواپیما هستند. دوباره به سمت هواپیما دویدم. ولی هرچه به هواپیما نزدیک تر می شدم، آتش شعله ورتر می شد و امکان نجات وجود نداشت در حالیکه کسی هم دیگر زنده نبود.

لازم به ذکر است این جوان فداکار بیان می کند که به محض اینکه به محل حادثه رسیده است تلاش کرده تا هر فردی که در این سقوط هواپیما ممکن است زنده مانده باشد را نجات دهد در حالیکه روایت های زیادی از زنده ماندن تنها تکنسین پرواز وجود دارد.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.