پخش خودکار ویدیوی بعدی :

ویدیوی سر بریدن در شبکه العربیه

۲۴۴ بازدید
منتشر شده در

گروه دولت اسلامی موسوم به «داعش» با انتشار فیلمی در اینترنت، اعدام دومین گروگان ژاپنی را اعلام کرد.

داعش مسئولیت اعدام «کینجی توگو» گروگان دوم ژاپنی را با انتشار ویدیویی در توئیتر و سایت های حامی این گروه بر عهده گرفت .

در فیلم جدید، گروگان ژاپنی در لباس نارنجی رنگ بر روی زانو نشسته است و در کنارش، جلاد مشکی پوش و چاقو به دست دیده می شود. جلاد دولت ژاپن را مسؤول این اعدام دانست.

وی خطاب به «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن هم گفت: «به دلیل تصمیم ات برای پیوستن به یک جنگ عقیم این چاقو نه تنها کینجی را می کشد بلکه هر جا ژاپنی ببیند او را سلاخی خواهد کرد تا کابوس برای ژاپن آغاز شود».

«کینجی » گروگان ژاپنی یک خبرنگار بود، او در اواخر اکتبر گذشته در سوریه ربوده شد.

این فیلم با نشان دادن تصویری که سر بریده گروگان ژاپنی بر روی بدنش قرار گرفته شده به پایان می رسد. گروه داعش پیش از این اولین گروگان ژاپنی را اعدام کرده و فیلم اعدامش را نیز منتشر کرده بود.

مرکز پیگیری سایت های افراط گرای اسلامی اعلام کرد لهجه جلاد نشان می دهد به احتمال زیاد او همان جلاد معروف انگلیسی است که در دیگر فیلم های سربریدن های داعش نیز حضور دارد.

جلاد در این فیلم می گوید که قتل این گروگان ژاپنی در واکنش به مشارکت ژاپن در جنگ علیه داعش است.

واکنش ژاپن در برابر سربریدن دومین شهروندش توسط داعش
از سوی دیگر دولت ژاپن اعدام شهروند خود را به شدید محکوم کرده و این اقدام را «پست و نفرت انگیز » توصیف کرد.

یوشیهیدی سوگا، سخنگوی دولت ژاپن بامداد یکشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی کوتاه گفت:«ویدئویی که اعدام کینجی گوتو را نشان می دهد در اینترنت پخش شد. ما خشم و انزجار خود را در باره تکرار این عمل شنیع «تروریستی»، اعلام می کنیم و آن را به شدت محکوم می کنیم ».

سخنگوی دولت ژاپن با اشاره به تلاش دولتش برای دریافت اطلاعات بیشتر در این باره افزود:« ما به به این اقدام داعش با پایداری محکم پاسخ خواهیم داد».

نخست وزیر ژاپن نیز پس از اعلام این خبر گفت:«دولت ژاپن تسلیم تهدید های تروریستی نخواهد شد و در مقابله تروریسم کوتاهی نمی کنیم».

وی افزود:«ژاپن در برابر جامعه بین المللی مسئول است و برای ایفای نقش در مباره با تروریسم با جامعه بین المللی همکاری خواهد کرده و برای محاکمه رهبران تروریستم و حامیان آن تلاش خواهد کرد».

در اولین واکنش بین المللی ایالات متحده آمریکا، فرانسه و بریتانیا اعدام شهروند ژاپنی را به شدت محکوم کردند.

خواسته های داعش
داعش قبل از این خواستار آزادی یک زن انتحاری عراقی زندانی در اردن در مقابل آزادسازی گروگان ژاپنی شده بود.

«ساجده ریشاوی»، زن عراقی عضو القاعده است که در بمب گذاری های 2005 شهر امان پایتخت اردن مشارکت داشت اما به علت اینکه کمربند انفجاری وی منفجر نشد ، او بازداشت شد. وی هم اکنون در اردن زندانی است و به اعدام محکوم شده است.

دولت اردن هم قبل ازاین برای مبادله این زن انتحاری با خلبان اردنی اسیر در اختیار داعش اعلام آمادگی کرده بود.

عدم اشاره جلاد داعش به گروگان اردنی
در فیلم جدید داعش اشاره ای به سرنوشت خلبان اردنی نشده است. دولت اردن هم اکنون از طریق واسطه هایی در مذاکره با داعش برای آزادسازی خلبان اردنی اسیر در دست این گروه است.

داعش در فیلم قبلی خود تهدید کرده بود در صورتی که تا غروب روز پنجشنبه یک زن انتحاری عراقی از زندان آزاد نشود خلبان اردنی را می کشد. با این حال تاکنون هیچ خبری درباره سرنوشت خلبان اردنی منتشر نشده است.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.