پخش خودکار ویدیوی بعدی :

صفارهرندی اضافه کرد: وقتی ما سلاح نداشته باشیم که از خودمان دفاع کنیم در آن زمان، جنگ آغاز خواهد شد.

۳۰ بازدید
منتشر شده در

صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه بین مواضع اعلامی و مواضع واقعی دولت ها همیشه اختلاف و فاصله است ،​گفت: آمریکایی ها حتی آقای ترامپ به خوبی می داند که اگر ما در شرایط متعادل تری بودیم و بنا بود در باره نسخه ای شبیه برجام تصمیم بگیریم به نسخه فعلی تن نمی دادیم.

وی ادامه داد:مقدماتی طی شد که بخشی از آن در رفتار دولتمردان ما ظاهر شده است و قابل نقدی جدی می دانم که دولتمردی جلوی مردم بگوید که حتی آب خوردن ما دست دیگران است و اگر مسایل خود را حل نکنیم آب هم نمی توانیم بخوریم.

صفار هرندی افزود: این نوع ادبیات، طرف مقابل ما را تشویق می کند که جنس بُنجُل خود را به ما گران بفروشد و ما بسیاری از داشته های خود را رها کردیم .

وی اضافه کرد: متاسفانه در مقطعی، از ما رفتارهایی صادر شده است که آنها را نسبت به این گونه باج خواهی های مضاعف تشویق کرده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هدف آمریکایی ها یکی است امّا ادبیات سیاستمدارهایشان متفاوت است.

صفار هرندی گفت: آمریکا سال هاست وارد هیچ جنگی نشده مگر اینکه قبل از آن آن کشور را ابتدا خلع صلاح کنند.

وی افزود: هر مسئولی که مقدمات توافق خطرناک دوباره ای را فراهم کند یادش باشد که سایه جنگ را از سر کشور دور نمی کند بلکه یک قدم ما را به آن نزدیک تر می کند.

صفارهرندی اضافه کرد: وقتی ما سلاح نداشته باشیم که از خودمان دفاع کنیم برای آن ها لقمه آسانی خواهیم بود و در آن زمان، جنگ آغاز خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه آمریکایی ها برجام را حفظ خواهند کرد، گفت: ما ابتدا به ساکن از برجام خارج نخواهیم شد و اگر روزی این کار انجام دهیم در واکنش به خروج آن ها از برجام است.

صفار هرندی گفت: بارها از زبان دولتمردان و شرکت های اروپایی شنیدیم که اگر آمریکایی ها تحریم های دوباره ای را اعمال کنند چاره ای نداریم که صحنه را ترک کنیم.

وی افزود: در مناسبات و یارگیری هایمان باید منطقی تر و عاقلانه تر عمل کنیم .

وی ادامه داد: کسانی از قدرت های جهانی در دوره اوج تحریم ها حاضر شدند با ما همکاری کنند و زیر بار اعمال زور آمریکا و اروپا نرفتند بنابراین باید با آن ها بیشتر کار کنیم .

صفار هرندی افزود: برخی از همسایگان بسیار نزدیکی داریم که هنوز نتوانستیم از حداکثر ظرفیت های ان ها در رابطه از جمله تجاری استفاده کنیم که باید به این موضوعات رسیدگی کنیم.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.