پخش خودکار ویدیوی بعدی :

همه خدمه نفتکش سانچی جان باخته اند؛ اعلام عزای عمومی در ایران

۱۷۰ بازدید
منتشر شده در

تمامی ۳۲ نفر دریانورد نفت‌کش ایرانی در دریای چین جان باخته‌اند و دیگر امیدی به زنده ماندن هیچ یک از آنان نیست.

دولت ایران روز دوشنبه ۲۵ دی را عزای عمومی اعلام کرد. سید علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی هم با انتشار یک پیام عمومی، کشته شدن کارکنان این نفتکش را به خانواده‌های آنان تسلیت گفت.

محمد راستاد، رییس سازمان بنادر و دریانوردی و سخنگوی کمیته رسیدگی به حادثه نفت‌کش سانچی امروز یکشنبه ۲۴ دی با اعلام این خبر گفت: «کارکنان و خدمه کشتی ایرانی در ساعت اولیه حادثه به دلیل انتشار گازهای سمی و شدت انفجار، متاسفانه جان باخته‌اند.»

خبرگزاری ایرنا نیز به نقل از خبرنگار خود در شانگهای گزارش داد که بنا بر اطلاعات دریافتی از اظهارات خدمه کشتی باری چینی که با نفتکش ایرانی برخورد کرد، اطلاعات دریافتی از کشتی‌های امدادرسان و همچنین فرمانده چینی گروه امداد و نجات، به نظر می‌رسد دریانوردان کشتی ایرانی در ساعت اولیه آتش‌سوزی به دلیل انتشار گازهای سمی و شدت انفجار، جان باخته‌اند.

هیچ یک از نیروهای نجات نتوانستند به حد کافی به کشتی سانحه دیده ایرانی نزدیک شوند. راستاد که به چین سفر کرده در این زمینه تصریح کرد: «تلاش‌ها برای اطفا حریق و ورود به کشتی برای نجات پیکرهای خدمه، به رغم تمام تلاش‌ها، به دلیل انفجارهای پی در پی میسر نشد.»

نفت‌کش ایرانی سانچی حامل ۱۳۶ هزار تن میعانات گازی صادراتی ایران به کره جنوبی عصر شانزدهم دی ماه پس از برخورد یک کشتی باری با آن، دچار آتش سوزی شد.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.